Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Opolanie w Piotrkowie

Na początku sierpnia piotrkowianie gościli w Opolu, teraz opolanie przyjechali do Piotrkowa. Od piątku (29.09.2017) do niedzieli (01.10.2017) poznają miasto, uczestniczą w licznych imprezach oraz biorą udział w atrakcjach zorganizowanych specjalnie z okazji ich przyjazdu. Jedną z nich był wernisaż wystaw: plastycznej i fotograficznej pt. "Piotrków Trybunalski na 800 lecie" oraz "Opole na 800 lecie". Wernisaż odbył się w ramach projektu pt. "Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy" w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Podczas wernisażu nie zabrakło podziękowań i gratulacji, które uczestnicy usłyszeli m.in. od przybyłego wiceprezydenta miasta Piotrkowa – Andrzeja Kacperka. Rozpoczęto również konkurs na najładniejszą pracę, każdy może oddać swój głos.

Po wernisażu opolanie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Etiuda Trybunalska". Spektakl ukazuje 800 - letnią historię Piotrkowa Trybunalskiego, a wzięli w nim udział: dzieci, młodzież oraz seniorzy. Realizowany projekt "Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wieczorem (30.09.2017) niezapomnianych wrażeń dostarczyła prezentacja wyświetlana w Rynku Trybunalskim 800 lat Piotrkowa – dzieje w Kalejdoskopie.

W programie dla opolan przewidziano jeszcze autorski wykład (01.10.2017 r. godz.12.00) w OEA MOK Leszka Józefackiego  pt. "Zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, których nie ma".

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem