Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Miasto odpiera zarzuty dotyczące przychodni

Decyzja o przeniesieniu poradni POZ w przychodni przy ulicy Dmowskiego do budynku przy al. Armii Krajowej została podjęta przez Radę Powiatu Piotrkowskiego. Urząd Miasta nie miał żadnego wpływu na tę decyzję, a zarzuty kierowane w naszą stronę są kłamliwe. To główne zdania, które padły podczas środowej konferencji prasowej w magistracie.

Podczas tej konferencji stanowisko piotrkowskiego samorządu odczytał kierownik biura prasowego magistratu Jarosław Bąkowicz.

/.../Decyzja o przeniesieniu przychodni przy ul. Dmowskiego do budynku przy Al. Armii Krajowej została podjęta przez Radę Powiatu Piotrkowskiego. Urząd Miasta nie miał żadnego wpływu na tę decyzję. Za funkcjonowanie przychodni oraz szpitala przy ul. Roosevelta odpowiada wyłącznie Zarząd Powiatu Piotrkowskiego ze starostą piotrkowskim na czele, co wynika z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 listopada 1998 roku oraz z dnia 22 czerwca 2001 r. Należy stanowczo podkreślić, że prezydent miasta już kilka miesięcy temu zadeklarował przekazanie na rzecz szpitala przy Roosevelta dotacji na remont budynku przychodni nr 5, nawet w pełnej wysokości, aby przystosować obiekt do wymogów NFZ. Warunkiem przekazania pieniędzy było przedstawienie przez zarządzających przychodnią zakresu prac wraz z kosztorysem. Niestety taki dokument do dziś do Urzędu Miasta nie wpłynął. To oznacza, że wina za brak dostosowania przychodni przy ul. Dmowskiego do wymogów NFZ leży wyłącznie po stronie szpitala przy ul. Roosevelta, dla którego Starostwo Powiatowe jest organem tworzącym. Zarzuty kierowane w stronę Urzędu Miasta są kłamliwe. /.../

Po odczytaniu oświadczenia wiceprezydent Andrzej Kacperek przypominał, że z mocy prawa w 1998 roku przychodnie publiczne wraz ze szpitalem przy ul. Roosevelta trafiły w ręce Starostwa Powiatowego.

- Piotrków Trybunalski nie miał żadnego wpływu na tę decyzję. W 2012 roku miasto chciało przejąć od Starostwa Powiatowego szpital przy ul. Roosevelta wraz z wszystkimi przychodniami z terenu miasta. Nasza oferta przez Powiat Piotrkowski nie została przyjęta – podkreślił wiceprezydent Kacperek.

Na koniec spotkania wiceprezydent wyraził nadzieję na cofnięcie decyzji o likwidacji przychodni.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Pani Dyrektor cofnęła swoją decyzję o wypowiedzeniu umowy użyczenia budynku Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego, a Rada Powiatu Piotrkowskiego zmieniła swoją uchwałę o likwidacji tej przychodni. Jako miasto cały czas deklarujemy wsparcie finansowe w dostosowaniu tego budynku do wymogów NFZ – podkreślił Kacperek.

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem