Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Uczą kuratorów obrony

Zajmują się agresywnymi ludźmi z problemami uzależnień oraz skonfliktowanymi z prawem. Mowa o kuratorach sądowych - to oni nie jednokrotnie w swojej pracy narażają swoje życie i zdrowie. A żeby zminimalizować bezpieczeństwo pomocną dłoń wyciągnęli pracownicy służby więziennej i zorganizowała szkolenie z technik mediacji i samoobrony „Bezpieczni w służbie i pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym”. Jedno z takich szkoleń odbyło się w Piotrkowskim Areszcie Śledczym.

Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak niwelować zachowania agresywne to na początku szkolenia kuratorom wyjaśniał psycholog. Podczas zajęć teoretycznych omówiono sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i to jak łagodzić agresję drugiej strony.

Teoria musi iść w parze z praktyką technik samoobrony mówili szkolący się kuratorzy. I właśnie to połączenie podobało im się najbardziej, bo jak mówią ich praca jest stresogenna i bardzo niebezpieczna. Podczas zajęć praktycznych pracownicy piotrkowskiego aresztu pokazali kuratorom jak szybko poradzić sobie z atakiem osoby agresywnej.

W takich sytuacjach ratować się można na różne sposoby. Kurs dla kuratorów organizowany przez Służbę Więzienną to forma współdziałania w trudnej materii jaką jest opieka nad osobami mającymi kłopoty z prawem. Realizacja szkoleń w ramach kampanii społecznej „Bezpieczni w służbie i pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym” została zorganizowana w trzech aresztach w województwie. W piotrkowskim areszcie udział w szkoleniu wzięli kuratorzy miedzy innymi z Piotrkowa Trybunalskiego. 

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem