Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Wolontariat nagrodzonyTegoroczna gala rozpoczęła się od dobrej wiadomości, przekazanej przez Marcina Jończyka  prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC, który poinformował, że udało się zebrać 31 368,76 złotych na Cyber Oko dla Tobiasza. Tobiasz jest osiemnastolatkiem, na stałe przykutym do łózka, który nie porusza się i nie mówi. Cyber Oko da mu możliwość kontaktowania się z otoczeniem. Czek na zakup Cyber Oka wręczył ojcu Tobiasza prezes firmy Emerson Maciej Frukacz, podkreślając, że pieniądze pochodzą od pracowników firmy, którzy bardzo prężnie włączyli się do zbiórki.   Specjalne podziękowania za pomoc skierowane zostały też do Stowarzyszenia "Wituś" z Witowa oraz Urzędu Miasta w Sulejowie.
 
Do tytułu Wolontariusza roku 2018 nominowano  18 osób.  Były to osoby działające na rzecz zwierząt, dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych czy uzależnionych. W tym toku po raz pierwszy ocenę ich działalności oddano też w ręce publiczności. To się spodobało – w głosowaniu internetowym oddano w sumie ponad 10 tysięcy głosów. W efekcie tytuł wolontariusza publiczności i ponad 3 tysiące głosów otrzymała Gabriela Radke - Dbrowolska. Nagrodą dla wolontariusza publiczności był laptop, który wręczył laureatce Jarosław Ronc współwłaściciel firmy Inwemer. 

Nagroda głowna dla wolontariusza roku 2018 i statuetka przyzna została wieloletniemu działaczowi na rzecz osób uzależnionych od alkoholu Mirosławowi Świechowi. Dla nominowanego zwycięstwo było zaskoczeniem, bo jak mówi nie pomaga się dla nagród. Nagrodą główną  był skuter. Kluczyki do jednośladu wręczyła laureatowi Małgorzata Lewandowska - prezes firmy Voith.
Zwycięzca plebiscytu otrzymał też nagrodę specjalną - wieżę stereofoniczną, ufundowaną przez prezydenta miasta, którą wręczyli wiceprezydent Andrzej Kacperek i  Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński. 

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem