Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Wietrzne szkody

W weekend wiatr uszkadzał linie energetyczne, łamał drzewa. W województwie łódzkim w związku ze zdarzeniami spowodowanymi silnym wiatrem straż pożarna tylko z soboty na niedzielę interweniowała 185 razy. W Piotrkowie Trybunalski Interwencja i było kilka. Strażacy wyjeżdżali najczęściej do połamanych drzew. Wiat o szacowanej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 80 km/h wiejący z z zachodu i północnego zachodu nocą dał się we znaki mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego.

Minionej nocy strażacy w samym Piotrkowie interweniowali kilkanaście razy. Najwięcej wyjazdów dotyczyły usuwania drzew które wiatr powalił na ulice. Taka sytuacja miała miejsce na ulicy Próchnika tu zostało powalane jedno z drzew. Najwięcej szkód wiatr poczynił przy ulicy Życzliwej jedno z drzew wyrwane z korzeniami zatarasowało cała drogę, kilka innych zostało połamanych w pobliskim lasku.

W trakcie nocy strażacy interweniowali również na osiedlu przy ulicy Wysokiej. Tam wiatr uszkodził poszycie dachu i zerwał jego blaszany element, który strażacy zdemontowali by nie uszkodziła ona okien i elewacji. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy podczas silnych wiatrów mają swoje sposoby na radzenie sobie z takimi pogodowymi zawirowaniami. W poniedziałek od rana trwało porządkowanie miasta po niedzielnej wichurze. Przewrócone drzewa i gałęzie usuwano z dróg. Uprzątniecie szkód po weekendowej wichurze trwało do południa.

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem