Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Rada na strajk

Czy w poniedziałek wystartuje strajk w szkołach. To jeszcze nie jest potwierdzona informacja. Mimo wszystko miasto przygotowuje się do zabezpieczenia miejsc w których opiekę znajdą te dzieci, których rodzice nie będą mogli zostać z nimi w domu.

W sprawie ewentualnego strajku oświadczenie wydała prezydent Piotrkowa. "Z dużą niecierpliwością oraz zaniepokojeniem wsłuchujemy się w kolejne informacje dotyczące negocjacji pomiędzy stroną rządową a związkami zawodowymi ws. strajku w edukacji. Jak dotąd rozmowy nie przyniosły zażegnania sytuacji kryzysowej. W związku z powyższym przeprowadziłem rozmowy z przedstawicielami miejskich instytucji kultury oraz sportu, aby w trosce o dobro dzieci oraz spokój rodziców zorganizować uczniom i przedszkolakom opiekę na wypadek akcji strajkowej. W przypadku strajku, rodzice nie mogący zapewnić opieki nad swoimi pociechami, będą mogli pozostawić dziecko w jednej z naszych instytucji: Miejskim Ośrodku Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, Muzeum, Miejskiej Bibliotece Publicznej, świetlicy Bartek oraz jej oddziałach. Zobowiązałem dyrektorów tychże placówek do zorganizowania zajęć dla dzieci. Wiem, że dyrektorzy szkół podejmują wysiłki oraz dokładają wszelkiej staranności, aby wywiązać się z ciążącego na nich obowiązku przeprowadzenia egzaminów. Rozumiem determinację nauczycieli, ponieważ od wielu lat oświata nie jest doinwestowywana przez kolejne rządy. Liczę na rozwiązanie zaistniałej sytuacji z myślą o dobru polskiej edukacji."

Podpisano Krzysztof Chojniak Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego

Gdzie znaleźć opiekę dla dzieci: 1. Ośrodek Sportu i Rekreacji - Hala "Relax" (al. 3 Maja 6b) - 200 dzieci w wieku szkolnym - Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne (ul. Belzacka 108/110) - 50 dzieci w wieku przedszkolnym 2. Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna „Bartek” - 150 dzieci w wieku przedszkolnym - świetlica "Bartek" (ul. Norwida 4) - 45 dzieci - świetlica "Promyk" (ul Wojska Polskiego 54) - 45 dzieci - świetlica "Tęcza" (ul. Pawlikowskiego 1) - 30 dzieci - świetlica "Wierzeje" (ul. Wrzosowa 8) - 30 dzieci 3. Miejski Ośrodek Kultury - MOK (ul. 3 Maja 12) - 30 dzieci w wieku szkolnym - Ośrodek Edukacji Artystycznej (ul. Słowackiego 13) - 30 dzieci w wieku szkolnym 4. Muzeum (pl. Zamkowy 4) - 25 dzieci od III klasy podstawowej 5. Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Jerozolimska 29) - 25 dzieci od III klasy podstawowej Ww. placówki będą przyjmować dzieci od godziny 8.00.

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem