Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Rada ma radę na porody w mieście

Wracamy do tematu zabezpieczenia opieki około porodowej w Piotrkowie Trybunalskim. Po tym jak Powiatowe Centrum Zdrowia Matki i Dziecka wypowiedziało umowę sieciową z NFZ w tej placówce oddział położniczo-ginekologczny ma działać do 30 września. Jak się okazuje prowadzone są działania zabezpieczające możliwość porodów w mieście jak i szpitalnej opieki ginekologicznej. 

Informacje jakie docierają z Narodowego Funduszu Zdrowia są optymistyczne. Wtorkowy komunikat wydany przez rzecznika NFZ dotyczył stanowiska wydanego przez Radę Społeczną SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Jak wynika z treści komunikatu rada wyraziła pełne poparcie dla wszelkich działań, cytujemy: które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców powiatu piotrowskiego. Ta decyzja jest decyzją która daje zielone światło do dalszych działań:

Stanowisko Rady jest zbieżne ze stanowiskiem Dyrektora ŁOW NFZ, który proponuje rozszerzenie działalności SSW o oddział ginekologiczno-położniczy wraz z poradnią ginekologiczną i oddział neonatologiczny; zwiększenie liczby łóżek kardiologicznych i internistycznych, a także zabezpieczenie świadczeń w poradniach specjalistycznych i nocnej pomocy.

Anna Leder rzecznik NFZ w Łodzi

 

W sprawę zabezpieczenia szpitalnej opieki na oddziale położniczo – ginekologicznym zaapelował również prezydent miasta Krzysztof Chojniak. W piśmie skierowanym do Grzegorza Schreibera Marszałek Województwa Łódzkiego włodarz miasta zwróciło się z prośbą o uruchomienie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej.

Z wielkim niepokojem przyjąłem informację o możliwości likwidacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Noworodków w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, co mogłoby spowodować brak w Piotrkowie Trybunalskim, mieście liczącym 73 tys. mieszkańców i w powiecie piotrkowskim liczącym 91 tys. mieszkańców, takich oddziałów, a tym samym mieszkańcy byliby pozbawieni szpitalnej w tym zakresie (…)

(…) Pragnę nadmienić, iż przez wiele lat jako samorząd gminny wspieramy oba szpitale udzielając dotacji na zakup sprzętu i wyposażenia. Na przestrzeni ostatnich lat udzielono wsparcia w wysokości: - Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiego – 850.000 zł - Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka - 1.022.000 zł

Obecnie wszystko wskazuje na to, że łódzki oddział NFZ wspólnie z Marszałkiem Województwa i Wojewodą Łódzkim oraz SSW w Piotrkowie Trybunalskim będą prowadzili wspólne rozmowy dotyczące rozwiązania patowej sytuacji z brakiem porodówki jaki może nastąpić po 30 września.

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem