Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

Zmienią organizację

Organizacja ruchu na oddanym do użytku tydzień temu rondzie w Piotrkowie Trybunalskim zostanie zmieniona - jak się okazało obecny układ wjazdów i zjazdów sprawia wielu kierowcom zagwozdkę - kto na rondzie ma pierwszeństwo.

Obserwując ruch na rondzie nie trzeba czekać długo by zaobserwować niebezpieczne i kolizyjne zachowania kierowców. Do niebezpiecznych sytuacji najczęściej dochodzi w miejscu skrętu w ulicę Dmowskiego. Jadący skrajnym pasem mają pierwszeństwo a ci na pasie wewnętrznym powinni powinni im go udzielać. Wszystko łatwe i jasne a podbramkowych sytuacji nie brak.

Czy to zła organizacja ruchu czy niewiedza i zła interpretacja przepisów powoduje całe zamieszanie? Wszystko jest zgodnie z literą prawa o ruchu drogowym mówi naczelnik ruchu drogowego z piotrkowskiej komendy. Szkopuł w tym że nie wszyscy kierowcy prawidłowo odczytują znaki drogowe.

Urzędnicy widząc to co dzieje się na rondzie jeszcze raz sprawdzili poprawność oznakowania. Rewizja oznakowania dała efekt pozytywny błędu nie ma, ale za to będą zmiany  w organizacji ruchu.

Projektowana na nowo organizacja ruchu ma być prosta i bez kontrowersji - kto ma na rondzie pierwszeństwo i zakłada wprowadzenie bezkolizyjnych pasów, które naturalnie będą wyprowadzać z ronda.

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem