Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Nazwa użytkownika
Hasło*
Zapamiętaj mnie

Zarejestruj

Pola z gwiazdką (*) są wymagane.
Imię
Nazwa użytkownika
Hasło*
Powtórz hasło*
Email*
Powtórz email*

W czerwonej strefie

Od soboty 10 października decyzją Ministerstwa Zdrowia Piotrków Trybunalski będzie objęty obostrzeniami epidemicznymi wynikającymi z czerwonej strefy. Oznacza to nie tylko osłanianie ust i nosa ale również zakaz imprez kulturalnych.

Mijający tydzień dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego był przełomowy. Z dnia na dzień przypadków zakażeń koronawirusem przybywało. Tylko w środę w mieście potwierdzono 30 kolejnych przypadków. Na dziś w sumie w samym mieście jest 137 osób zakażonych a 1 079 objętych kwarantanną. Obecna sytuacja jest trudna i diametralnie rożna od tej z początku pandemii zaznacza Elżbieta Dobrzyńska dyrektor Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.

W mieście nie ma jednego dużego ogniska zakażeń. Są to pojedyncze ogniska w większości w szkołach  i przedszkolach. W sumie w 6 z 35 placówek potwierdzono pojedyncze przypadki zakażeń. Sytuacja jest opanowana i wprowadzane są środki zapobiegające rozprzestrzenieniu się zakażeń.

Trudna sytuacja jest też w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Z powodu wykrycia zakażeń wstrzymano przyjęcia na oddziały: wewnętrzny, rehabilitacji kardiologicznej, kardiologii, chirurgiczny i urologiczny oraz wstrzymano pracę zakładu diagnostyki obrazowej. Na tą chwilę placówka potwierdza, że na terenie placówki łącznie mają zdiagnozowanego koronawirusa u 36 pracowników. Ilość potwierdzonych przypadków spowodowała że Piotrków trafił na listę miast i powiatów z zaostrzonymi rygorami epidemicznymi. Od soboty w przestrzeni otwartej trzeba będzie nosić maseczki. Już dziś jednak część z mieszkańców decydowała się na ich używanie. Placówki kulturalne odwołały planowane na weekend i najbliższy tydzień imprezy, natomiast spotkania sportowe odbędą się bez udziału publiczności. W komunikacji miejskiej będą obowiązywać limity. W autobusach będzie mogło być zajętych 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Zostaw swój komentarz

Napisz komentarz jako gość

0
  • Nie znaleziono komentarzy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Zrozumiałem