A1 z pomiarem prędkości

Opublikowano: 04-01-2021
odcinkowy-pomiar-1609767799.jpg
Kontrole policji nic nie dały – nowe odcinki budowanej autostrady A1 zachęcają wielu kierowców do tego by mocniej wcisnąć pedał gazu. Zapominając, że trasa choć nowa to nadal jest to teren budowy. Jednak koniec z szarżowaniem niebawem na betonowych odcinkach trasy A1 uruchomiony zostanie odcinkowy pomiar prędkości.
Automatyczny pomiar prędkości będzie wprowadzony na odcinkach pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim, Kamieńskiem a Radomskiem raz na części budowy łączącej województwo łódzkie ze śląskim. To konieczność, bo nagminnie łamane są tutaj ograniczenia prędkości.

Nowa nawierzchnia jezdni zachodniej udostępniona w podziale 2 plus 2 pasy ruchu w obu kierunkach to miała być wygoda i wygodnie jest, ale również jak się okazuje niebezpiecznie. Groźnie jest kiedy ktoś przekracza tu prędkość. Z tym koniec - niebawem ruszy odcinkowy pomiar prędkości, który będzie mierzyć średnią prędkość na pokonanym odcinku.

Przypomnijmy większość z jedni wschodniej jest już oddana do użytku kierowcą. Przed nowym rokiem oddano wiadukt łączący trasę A1 z S8 oraz część wiaduktu bełchatowskiego, dzięki czemu zlikwidowano objazd po tymczasowym rondzie.

 
Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 7 =
Link
5 + 7 =