Boćki zostały, nie wszystkie odleciały

Opublikowano: 24-09-2021
bociekd-1632589461.jpg
Nie wszystkie wykorzystały bilet do afryki – w tym roku udziału w zaplanowanej na ostatnią dekadę sierpnia wyprawy do ciepłych krajów nie wzięło większa niż w latach ubiegłych liczba bocianów. W Leśnym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków przezimować będzie musiała dwa razy większa liczba tych ptaków niż zwykle.
Termin bocianiej wyprawy do ciepłych krajów zwykle wypada w ostatniej dekadzie sierpnia. Jednak nie wszystkie klekoty postanowiły ruszyć w podróż. W tym roku do zimy w Leśnym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Kole szykuje się spora grupa boćków.

Dlaczego bociany wybrały jesienny polski chłód i zapowiadaną mroźną zimę a nie afrykańskie upały?

Swoje zrobiła też pogoda. Sierpniowe deszcze nie sprzyjały odlotom. W efekcie stadko bocianów przy ośrodku rehabilitacji powiększa się z dnia na dzień. niedawno trafił tu kolejny poturbowany czerwonodzioby.

Chore i poturbowane bociany w ośrodku rehabilitacji mogą liczyć na pomoc i leczenie. Natomiast zdrowe lotne Bociany mogą liczyć na dokarmiane w czasie zimy a w czasie mrozów  również na na ciepły kąt.Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 1 =
Link
9 + 1 =