Deklaracje na ekologię

Opublikowano: 11-01-2021
panele-1610381156.jpg
Nowoczesne technologie pozwalają  żyć nie tylko oszczędniej ale i w przyjaźni ze środowiskiem. I na to stawia Piotrków Trybunalski. Miasto zachęca do inwestowania w odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika, kolektory słoneczne, kotły na biomasę czy pompy ciepła. Urząd miasta chce pozyskać na ten cel wspólna dotację dla chętnych piotrkowian. Właśnie trwa przyjmowanie deklaracji od mieszkańców.
Nowoczesne technologie i alternatywne źródła pozyskiwania energii cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z takich źródeł jest... słońce.  Z ekologicznych rozwiązań korzystają nie tylko miasta, które wyposażają miejskie budynki w nowoczesne technologie.
Solary i panele fotowoltaiczne coraz częściej możemy zobaczyć również na dachach domów jednorodzinnych. Jednak by żyć nie tylko oszczędnie ale i ekologicznie trzeba najpierw zainwestować w budowę takiej instalacji. Dlatego urząd miasta wychodzi naprzeciw mieszkańcom i chce pozyskać wspólną dotację, w ramach której będzie można pokryć nawet do 85% kosztów kwalifikowanych na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii. Jeśli będzie 300 chętnych miasto złoży wspólny projekt o dofinansowanie.
Czasu na złożenie deklaracji pozostało niewiele. Można je składać do 15stycznia  w urzędzie miasta. Trzeba jednak pamiętać,  że deklaracja to nie wiążąca umowa a dofinansowanie będzie  uzależnione od otrzymania wsparcia przez miasto.
Deklaracje dostępne są na stronie internetowej urzędu miasta a szczegolowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.
Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 9 =
Link
2 + 9 =