Fotograficzne Archiwum Miasta stworzone przez piotrkowian oraz podsumowujący 2020 rok kalendarz

Opublikowano: 04-01-2021
archiwum-foto-1609769834.jpg
Jak wyglądają ulice Baśniowa , Żołędziowa, Młynki czy  wiele innych - tych mniej znanych ulic Piotrkowa Trybunalskiego. Znane i nieznane ulice i obiekty możemy zobaczyć na zdjęciach , które przesyłają w ramach Fotograficznego Archiwum Miasta mieszkańcy Piotrkowa. Już kolejny  rok trwa realizacja projektu  Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.  Podsumowaniem 3 roku  jest wydany na rok 2021 kalendarz z najciekawszymi zdjęciami minionego roku.
Nieznane ulice, zapomniane obiekty czy miejsca które  mijamy niekoniecznie zwracając na nie uwagę - to wszystko kryje się na stronie Fotograficznego Archiwum Miasta. Bo celem projektu jest właśnie  archiwizacja  nie tylko znanych i chętnie fotografowanych piotrkowskich  perełek.
Każdego roku fotografowana jest inna część Piotrkowa Trybunalskiego. Rok 2020 należał do części południowo- zachodniej, a na adres projektu wpłynęło w minionym roku ponad 300 zdjęć. Przez wszystkie lata trwania projektu wpłynęło ich ponad 600. Ale udało się udokumentowac tylko ponad 200miejsc.
W tym roku na dokumentację w postaci fotografii czeka ostatnia północno- zachodnia część miasta. A fotografować i słać do archiwum może każdy zarówno profesjonaliści jak i amatorzy fotografii. Projekt to nie rywalizacja o miano najpiękniejszego zdjęcia. Wyróżnieniem jest jednak ukazanie się własnej fotografii w kalendarzu który powstaje jako element podsumowujący dany rok. Tegoroczny kalendarz wydano w 150 egzemplarzach.
Każdy uczestnik może przysłać do 50 zdjęć, zdjęcie powinno być zapisane w formie elektronicznej i przesłane na adres: tpptfotomiasta@gmail.com
A więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.fampt.pl
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =