Inwestycje z dofinansowaniem?

Opublikowano: 28-07-2021
zrzut-ekranu-2021-07-28-o-17.3-1627486651.png
Modernizacja hali Relax, remont ul .Rossevelta czy farma fotowoltaiczna  to inwestycje, o których dofinansowanie z Funduszu Polski Ład będzie aplikował Piotrków Tryb. Aby wnioskować o wsparcie miasto musi zabezpieczyć wkład własny. Dziś odbyła się nadzwyczajna  sesja RM podczas której radni przegłosowali zmiany w wieloletniej prognozie finansowej oraz budżecie miasta na 2021.
Przebudowa i rozbudowa hali Relax wraz z adaptacją budynku po destylarnii,  modernizacji całej ul. Roosevelta  - od ronda Żołnierzy Wyklętych do granic miasta oraz  budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 1 megawata na terenie oczyszczalni ścieków.  Projekty wspominanych inwestycji już są - aby można było zacząć prace potrzebne jest dofinansowanie.  To miasto chce pozyskać z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.
Aby miasto mogło przeznaczyć pieniądze z budżetu na wkład własny i co za tym idzie strać się o dofinansowanie konieczne było przegłosowanie stosownych uchwał. To właśnie dziś podczas  nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zrobili radni. Drogą korespondencyjną zgodzili się na zmiany  w wieloletniej prognozie finansowej jak i budżecie miasta na 2021 rok...  Teraz miasto może złożyć wnioski aplikacyjne a więc można więc powiedzieć, że starania o fundusze na trzy ważne miejskie inwestycje wystartowały.
Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 3 =
Link
6 + 3 =