Jak spisują się Polacy.

Opublikowano: 05-05-2021
spis-1620221073.png
              1 kwietnia w całej Polsce rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, któremu podlega każda osoba mieszkająca w Polsce.
            Podstawową metodą podczas tego spisu jest samospis, którego dokonać można poprzez specjalną aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl. Do aplikacji można  zalogować się  na dwa sposoby: przez profil zaufany i bankowość elektroniczną lub za pomocą nr pesel. Spisu można dokonać także telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Nr infolinii to 22 279 99 99.  Jak podaje rzecznik Prezesa GUS Karolina Banaszek przez pierwszy miesiąc spisało się ponad 5 mln Polaków, co daje ponad 13% wszystkich osób objętych spisem. Stanowi to lepszy wynik, niż 10 lat temu, gdzie wszystkich  osób spisanych podczas 3 miesięcy trwania spisu  było 12%.
Jak się okazuje równie chętnie do spisu przystąpili także piotrkowianie. Do końca kwietnia spisało się około 10 tys. 500 mieszkańców naszego miasta.
 Samospis to podstawa podczas tego spisu, dlatego jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu może spisać się  w  urzędach gminy lub miasta,  w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. W Piotrkowie takie  stanowisko znajduje się w magistracie przy Pasażu Rudowskiego. Wcześniej taką wizytę należy umówić telefonicznie pod numerem telefonu 44 732 77 01. Chętnych do skorzystania z takiej formy spisania się nie brakuje.
 Natomiast jeśli nie skorzystamy z w/w możliwości spisania się  telefonicznie skontaktuje się z nami rachmistrz.   Co ważne spisu osób będących we wspólnym gospodarstwie domowym dokonuje tylko jedna osoba,  a czas na spisanie się mamy do 30 września.
Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 2 =
Link
4 + 2 =