Pamiętaj o paszporcie

Opublikowano: 16-07-2021
zrzut-ekranu-2021-07-16-o-12.4-1626432808.png
Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim trwa tak zwany sezon paszportowy, bo i popyt na wyrobienie tego dokumentu jest teraz ogromny. Może to skutkować tym, że termin wyrobienia nieco się wydłuży. Urząd apeluje więc - nie zwlekajcie z paszportami do ostatniej chwili.
Najpierw długie wybieranie najlepszego kierunku wyjazdu wakacyjnego, a później wizja odpoczynku na plaży. Po drodze często umykają nam formalności, takie jak sprawdzenie daty ważności paszportu. Warto jednak nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo wyrobienie dokumentu nawet na trzy tygodnie przed wyjazdem, w obecnej sytuacji może okazać się niemożliwe. Właśnie tyle czeka się teraz w piotrkowskim punkcie na samo złożenie wniosku.

Mimo zwiększonego ruchu w piotrkowskim Biurze Paszportowym, wielu osobom udaje się w porę dopełnić formalności. Takiego szczęścia nie ma jednak każdy starający się o paszport. Przez obostrzenia związane z pandemią, obsługa stacjonarna w urzędzie jest utrudniona, a dodzwonić się do punktu to nie lada wyzwanie. Co wtedy? Najlepiej udać się do punktu w Łodzi, gdzie interesanci obsługiwani są na bieżąco.

Z uwagi na zwiększone zainteresowanie wyrobieniem paszportu, punkty obsługi klienta w województwie wydłużyły okres przyjęć klientów do 6 dni w tygodniu. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu wynosi do 28 dni.
Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 6 =
Link
5 + 6 =