Profilaktyka 40+ jeszcze nie dla piotrkowian

Opublikowano: 23-07-2021
zrzut-ekranu-2021-07-23-o-14.2-1627043742.png
1 lipca ruszył nowy program rządowy w trosce o zdrowie Polaków, którzy - jak mówią statystyki, nie badają się regularnie. Profilaktyka 40 plus oferuje obywatelom powyżej 40. roku życia pakiet bezpłatnych badań mających na celu sprawdzenie stanu zdrowia. Wszystko pięknie, tylko szkopuł w tym, że jak dotąd żadna z placówek do programu nie przystąpiła.
Program Profilaktyka 40 plus to badania diagnostyczne mające na celu wczesne wykrycie najczęstszych chorób i sprawne rozpoczęcie leczenia. To wszystko podzielone na pakiety dla kobiet i mężczyzn, oraz pakiet wspólny uwzględniający potrzeby wszystkich pacjentów. W ramach programu można zrobić badania krwi, moczu, czy kału, ale także wiele innych.

Program realizowany ma być przez punkty POZ oraz laboratoria w całej Polsce. Brzmi dobrze, ale mimo usilnej promocji programu, chociażby poprzez spot wypuszczony przez ministerstwo, świadomość istnienia projektu jest raczej mierna.

W Piotrkowie smożna napotkać problemy ze skorzystaniem z programu. Jak dotąd, żadna placówka zlokalizowana na terenie miasta nie zgłosiła się do udziału w programie. A potrzeby wśród mieszkańców są.

Na ten moment, piotrkowianie mogą korzystać z programu tylko poza miastem. Do wykonywania badań zgłosiła się jedna z placówek w Gomulinie. Jednak jak mówi rzecznik łózkiego oddziału NFZ, lista placówek świadcząccyh usługi codziennie się wydłuża. Wykaz dostępny jest pod linkiem: https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/GSL/ProgramyProfilaktyczne

Zainteresowani wzięciem udziału w programie Profilaktyka 40 plus, muszą wypełnić niezbędną ankietę na temat stanu zdrowia, dostępną na internetowym koncie pacjenta. Na podstawie odpowiedzi, każdemu pacjentowi zostaną wygenerowane skierowania na właściwe badania. Od wyników badań zależy dalsze skierowanie na specjalistyczne leczenie. Z badań w ramach programu Profilaktyka 40 plus można skorzystać do końca roku 2021.
Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 9 =
Link
4 + 9 =