Śmieciowy problem

Opublikowano: 22-09-2021
smieci-1632316552.jpg
W tym roku po raz 28 odbyło się międzynarodowe sprzątanie świata. Wówczas wszystkie ręce na pokład i kto tylko chce zakasuje rękawy i sprząta:parki, lasy, ulice... ale  po tych co śmiecą sprzątać trzeba każdego dnia.
Zamiatanie, usuwanie chwastów z krawężników, koszenie trawy, odkurzanie liści - by w mieście było czysto każdego dnia pracuje na to kilka ekip porządkowych.
Jedni sprzątają inni pracy dokładają...  bo niestety  nie rzadko jest tak, że śmieć zamiast do kosza trafia na trawnik czy na ulicę.
Butelka, papierek a nawet małe wysypisko..  choć w mieście jest blisko 1500 koszy to śmieci nie zawsze lądują tam gdzie trzeba. Niedopałki papierosów kończą żywot na bruku - to norma, podobnie jest z  butelkami po alkoholu czy papierkami po fast foodach. Jak mówi Mikołaj Chmielewski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta problem widoczny jest również na przystankach komunikacji miejskiej. 
Śmieci są wszędzie w lasach, łąkach również w parkach.  W parku księcia Poniatowskiego, zwłaszcza
w czasie  roku szkolnego kiedy czas spędzają tu uczniowie pobliskich szkół.. choć Ci twierdzą , że o czystość dbają.
W parku jest 100 koszy, ale czasami wydawać by się mogło, że dla niektórych jakby były  całkiem niepotrzebne...
Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 1 =
Link
4 + 1 =