Testy nauczycieli

Opublikowano: 11-01-2021
wymazy5-1610361732.jpg
W poniedziałek rozpoczęły się przygotowania do ewentualnego powrotu  uczniów najmłodszych klas do nauki stacjonarnej. Jednym z kroków są  testy przesiewowe na obecność koronawirusa wśród  nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Testom poddają się również pedagodzy z piotrkowskich szkół.
Od dziś do 15 stycznia na terenie kraju trwać będą testy przesiewowe nauczycieli. W Piotrkowie Trybunalskim punkt zorganizowano na terenie zespołu szkół ponadpodstawowych nr 4. Przed karetką pełniącą rolę wymazobusu ustawiały się kolejki chętnych nauczycieli. W sumie do testów zgłosiło się w piotrkowskim sanepidzie 774 pedagogów.

 

Jednak wśród nauczycieli poddającym się testom nastroje nie były optymistyczne. Większość z nich choć chce wrócić to nie widzieli sensu w przeprowadzany im na tydzień przed końcem ferii testów. Oni woleli by się zaszczepić lub przejść test na obecność przeciwciał.
 

Jak podają strony rządowe nauczyciele będą mogli skorzystać ze szczepień przeciwko SARS-CoV-2 w etapie I. Zapisy rozpoczną się już 15 stycznia. 

 
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 4 =
Link
9 + 4 =