Wielu chętnych na mieszkania

Opublikowano: 11-01-2021
kaienica-1610353721.jpg
Stare miasto i podzamcze zmienia się nie mal a oczach mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Zmieniają się uliczki zmieniają się również kamienice. I ta zmiana jak się okazuje przyciąga Piotrkowianie coraz chętniej chcą zasiedlać kamienice na starym mieście i podzamczu. Mieszkania w tych remontowanych rozchodzą się niemal na pniu a chętnych na jedno lokum jest kilku.
Pod koniec roku klucze do kolejnych mieszkań na podzamczu w kamienicy zmodernizowanej od podstaw kamienicy odebrali najemnicy. A już kolejni czekają w kolejce. Ta jest spora. Do naboru na 17 mieszkań w kamienicach przy Starowarszawskiej i Zamurowej zgłosiło się 64 chętnych - co statystycznie daje blisko 4 chętnych na jeden lokal. Popyt na mieszkania na starym mieście, jak mówią urzędnicy, z roku na rok rośnie.

 Większość z oddawanych w odnowionych kamienicach obecnie mieszkań na starym mieście kierowanych jest do młodych ludzi lub małżeństw z małymi dziećmi. I jak wynika z naborów ludzie młodzi chcą mieszkać w zabytkowej część miasta. Nie wszyscy stawiają na nowoczesne budownictwo. Z tego cieszą się urzędnicy, bo dzięki wysokiemu zainteresowaniu udaje się z powodzeniem realizować plan polegający na odmładzaniu społecznym części starego miasta.

Plan magistratu jest taki by stare miasto wraz z podzamczem stało się dzielnicą tętniąca życiem – a to do wyremontowanych kamienic odnowionych ulic Rynku Trybunalskiego wniosą właśnie młodzi, czynni zawodowo nowi mieszkańcy. Nowa jakość tej części miasta to nie jedyne atuty, które wyliczają urzędnicy.
 
Kolejni nowi mieszkańcy na podzamczu pojawią się już za miesięcy. Zasiedlenie kamienic przy Starowarszawskiej i Zamurowej planowane jest wiosną tego roku.

 
Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 4 =
Link
6 + 4 =