Betonują A1

Opublikowano: 17-06-2021
Do ponad 11 kilometrów wydłuża się odcinek nowej betonowej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem! Blisko 5 km nowej betonowej jezdni będą mieli do dyspozycji od jutra kierowcy podróżujący budowaną autostradą A1 przez województwo łódzkie. To pierwszy oddawany po okresie zimy odcinek betonu. Nie będzie on jednak bezpośrednim przedłużeniem już istniejącej betonowej jezdni. Pojawi się między miejscowościami: Parzniewice i Norbertów, czyli w odległości blisko 7 kilometrów od używanej aktualnie jezdni betonowej. Taka kolejność wykonywania i przekazywania do użytku poszczególnych odcinków, wynika z kwestii organizacyjnych. Cała betonowa jezdnia wschodnia ma być, według deklaracji wykonawcy, dostępna będzie jeszcze w czasie wakacji.
Kolejny 4 kilometrowy odcinek w kierunku południowym od istniejącej jezdni betonowej ma zostać oddany 9 lipca, następny 2 kilometrowy – (ostatni od południa) od Kamieńska do granicy kontraktu - 30 lipca.

Brakujący odcinek o długości 6,7 kilometra ma zostać przekazany do użytku w połowie sierpnia. Tym samym stara jezdnia tzw. „gierkówki” przejdzie bezpowrotnie do historii, a kierowcy na całym łódzkim odcinku 64 kilometrów będą mieli do dyspozycji nową betonową jezdnię.

Należy jednak zaznaczyć, że do jesieni na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk  będzie obowiązywał układ ruchu 1+1, czyli jeden pas ruchu w kierunku Łodzi, jeden w kierunku Katowic. 18 października wprowadzony zostanie układ 2+2 – po dwa pasy ruchu w każdy kierunku.

UWAGA! W czasie zmiany organizacji ruchu, co nastąpi 18.06  w godzinach okołopołudniowych, należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu i dodatkowych utrudnień. Nie powinny one jednak trwać dłużej, niż kilka do kilkunastu minut.


źródło GDDKiA
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =