Jak spisują się piotrkowianie

Opublikowano: 11-06-2021
spis-1623423733.jpg
       Jaki jest Pani kraj urodzenia? Jaki jest Pana(i) najwyższy poziom wykształcenia? czy Jakim językiem zazwyczaj posługuje się Pan(i) w domu? min na te pytania Polacy już od ponad dwóch miesięcy udzielają odpowiedzi w Narodowym Spisie Powszechnym. Jak z tego narodowego obowiązku wywiązują się piotrkowianie i jak wypadają na tle całej Polski ?
       Narodowe spisywanie ruszyło 1 kwietnia. Patrząc na dotychczasowe statystyki można powiedzieć, że piotrkowianie w spisie uczestniczą chętnie. Do tej pory spisało się 28 %  całej populacji miasta, daje to około 20300 osób. Dane z naszego miasta nie odbiegają od danych ogólnopolskich. Dotychczas liczba spisanych osób w kraju to 10 mln 600 tyś. co stanowi blisko 28 % osób objętych obowiązkiem spisania się.
      Przypominamy, spisać można się samodzielnie na stronie spis.gov.pl lub czekać na kontakt telefoniczny rachmistrza. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88. Warto jeszcze pamiętać, że wszyscy którzy dokonają samospisu mogą wziąć udział w specjalnej loterii i nie ma co zwlekać. Finałowe losowanie nagród głównych już 14 lipca.
Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 9 =
Link
6 + 9 =