Nie żyje Elżbieta Łągwa-Szelągowska. Strata dla piotrkowskiej kultury.

Opublikowano: 07-05-2021
stop1-1620388878.png
Po długiej walce z chorobą covid19, dziś, 7 maja zmarła Elżbieta Łągwa – Szelągowska, teatrolog, animator kultury, pedagog, od 2011 roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Elżbieta Łągwa – Szelągowska od ponad 30 lat była współtwórczynią życia kulturalnego w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz Uniwersytetu Warszawskiego na studiach podyplomowych w zakresie zarządzania dla twórców, artystów i animatorów kultury, w latach 1997-2011 dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 16, od 2011 roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Całe życie poświęciła kulturze, w szczególności upodobała sobie edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Zawsze mówiła, że najmłodszych trzeba wychowywać przez teatr. Teatr był jej pasją i sposobem patrzenia na świat i ludzi. W edukacji teatralnej najmłodszych widziała najlepszą drogę rozwoju dziecięcej wrażliwości i wyobraźni. Była pomysłodawczynią i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży oraz współtwórczynią i pierwszą szefową Ogólnopolskiego Festiwalu Kabaretowego „Trybunały Kabaretowe”. Jej praca i artystyczna wrażliwość miały wpływ na rozwój i przyszłość nie tylko wielu aktorów, ale także inżynierów, ekonomistów, lekarzy i prawników.

    Nagrodzona:

- Odznaką Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego dla animatorów kultury za wkład w rozwój kultury,

- Srebrnym Medalem za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego, przyznanym przez Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w 2006 roku,
- Złotym Medalem za Zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego przyznanym przez Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w 2016 roku.
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =