Park w remoncie

Opublikowano: 18-06-2021
park-1624026981.jpg
Choć już w pełni zazieleniony to nie dostępny jest dla zwiedzających. Aleje parku belzackiego zajmuje ciężki sprzęt budowlany. Prace przy rewitalizacji zieleńca idą pełną parą.
Najważniejszy punkt parku czyli jeziorko dziś to plac budowy. Dno zbiornika jest odmulane. Ale nie tylko. Trwają tutaj prace związane z przygotowaniem specjalnych podpór pod przyszły taras widokowy. Dlatego przy brzegu wykonywane są wykopy w których zamontowane zostanie zbrojenie. 

Ale front robót w zieleńcu nie ogranicza się jedynie do zbiornika. W trakcie wykonywania jest kanalizacja i wytyczane są już ślady nowych alejek. Trwają też prace przy budowie dużego placu zabaw. Ale to będzie nie jedyna atrakcja tego parku. Przypomnijmy plan zakłada powstanie również trejaży, małego amfiteatru czy belwederku.

Projekt zakłada również posadzenie 45 drzew, ponad 2,5 tys. krzewów oraz 7 tys. rośliny bylinowych. Koszt prac to ponad 10 milionów złotych większa część tej kwoty stanowi dotacja i pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =