Po lekcjach do MOKu

Opublikowano: 16-06-2021
spmok-1623858840.jpg
Zamiast do domu czy na świetlicę po lekcjach chodzą na artystyczne zajęcia do MOK. Mowa o pierwszoklasistach Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki współpracy placówki z MOK w ubiegłym roku powstał profil klas artystycznych. Po pandemicznym okresie dzieci wróciły nie tylko do szkolnych ławek ale i właśnie na zajęcia rozwijających ich artystyczne pasje - choć tylko na chwilę bo za pasem wakacje to radości z uczestniczenia w nich najmłodsi nie kryją.
To nie rozgrzewka przed lekcją w-fu w szkole, a  zajęcia na sali baletowej MOK - to tu dzieci z klas artystycznych pod okiem instruktora  trenują...taniec. Nie tylko jednak taneczne pasje mogą rozwijać po lekcjach. Nauka w klasie artystycznej to też zajęcia teatralne, plastyczne czy muzyczne...
Jak potwierdzają instruktorzy - tu nudy nie ma. Jest za to mnóstwo energii i radość dzieci z tego co robią. Po pandemicznym okresie widać to najlepiej.
 Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 3 godziny. A zalet  nauki w artystycznej klasie jest wiele po pierwsze atrakcyjność zajęć i możliwość realizowania swoich pasji już od najmłodszych lat po drugie to, że właśnie tu można złapać artystycznego bakcyla.
-To był strzał w dziesiątkę- mówi dyrektor SP nr 10 -  chętnych uczniów do tego by uczyć się w klasach artystycznych nie brakuje.  Niestety przez ten rok przez ograniczenia związane z pandemią brakowało za to zajęć ...
W tym roku działają dwie klasy artystyczne liczące 40 uczniów. Kolejne już w planach. Szkoła Podstawowa i MOK współpracę zamierzają kontynuować i w nadchodzącym  roku szkolnym. Do klas artystycznych w SP nr 10 uczestnictwo swoich dzieci zadeklarowało już blisko 20 rodziców.
Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 7 =
Link
6 + 7 =