Skarb przy brzegu Pilicy

Opublikowano: 15-06-2021
131662609931286104104078835904-1623777559.jpg
Długo szukali, miesiącami przygotoywali się do akcji i na koniec kilka godzin prac w terenie. I jest sukces - uczestnicy programu Misja Skarb z przybrzeżnego terenu rzeki Pilicy wydobyli szczątki niemieckiego pojazdu SD KFZ 7.
By doszło do prac wydobywczych potrzeba iskry, która rozbudzi ciekawość eksploratora – tą zwykle daje zasłyszana lokalna historia.  I tak było tym razem. Poszukiwaczy z Misji Specjalnej nad Pilicę przywiodła historia dotycząca wypadku wojsk niemieckich w zimę 45 roku.

Badania terenu nie zostawiły złudzeń. Nad brzegiem Pilicy coś było. Badacze przygotowani byli na kilka dni pracy. Jednak misja poszła gładko. Ziemia łatwo oddawała kolejne elementy niemieckiego pojazdu SD KFZ 7. Jako pierwsze wydobyto fragmenty gąsienicy czy koła napinające. Największym wyzwaniem było wydobycie w całości podwozia wojskowej maszyny. Ale i to poszło gładko.

Sukces w tym przypadku ma wielu ojców, ale jak dodawali eksploratorzy sama rzeka chętnie oddawała swoje skarby.

Szybkość akcji to nie jedyny sukces. Wydobyty fragment ramy podwozia ciągnika artyleryjskiego SD KFZ 7 zdaniem pasjonatów jest w bardzo dobrym stanie, pozwalającym na zrekonstruowanie. Ale niestety nie szybkie, może potrwać nawet 8 lat.

Jak mówili przyglądający się akcji okoliczni mieszkańcy na tym terenie jeszcze jest wiele skarbów.

Członkowi misji specjalnej nie mówią ostatniego słowa. Być może nad Pilicą będą zakładać kolejne pola eksploracyjne.
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 2 =
Link
9 + 2 =