Światowy Dzień Krwiodawcy

Opublikowano: 14-06-2021
zrzut-ekranu-2021-06-14-o-17.5-1623686002.png
Dziś na całym świecie obchodzony jest dzień krwiodawcy -  ustanowiony w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi. W Piotrkowie Trybunalskim jak pokazują statystyki do dzielenia się tym życiodajnym płynem chętnych nie brakuje. W 2020 roku z piotrkowskiego punktu popłynęło 4 tys.300 jednostek krwi.
Na krwiodawców z Piotrkowa Trybunalskiego  liczyć można zawsze - potwierdzają to chociażby liczby -  w tym roku w piotrkowskim punkcie przy ul. Słowackiego oddano 2540 jednostek krwi. Średnio każdego dnia krew oddaje tu minimum 30 osób -  w regionie piotrkowscy krwiodawcy przodują.
Częściej krew oddają mężczyźni, ale coraz chętniej w punktach pobrań pojawiają się i kobiety. Zarówno panie jak i panowie krwiodawcy jednogłośnie twierdzą- dzielenie się życiodajnym płynem wchodzi w krew.  
Mimo, że na piotrkowian można liczyć zawsze  to każdy nowy krwiodawca jest na wagę złota. Krwi - i to każdej grupy - w regionalnych centrach brakuje cały czas. Nie brak natomiast zachęt. W tym roku  krwiodawcom za oddanie krwi należy się dwa dni wolne.
Przypomnijmy punkt pobrań w Piotrkowie Trybunalskim mieści się przy ul. Słowackiego 74 i czynny jest od poniedziałku do piątku.
Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 2 =
Link
4 + 2 =